pn-pt 8.00 - 16.00
sobota: 9.00 - 13.00 (od kwietnia do września)
Facebook

Jak dbać i czym czyścić deski kompozytowe?

 

Deski kompozytowe wyglądają piękne i odpowiednio pielęgnowane zachowują swój nienaganny wygląd przez długi czas. To połączenie najlepszych cech prawdziwego drewna z właściwościami kompozytu. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym czyścić deski kompozytowe i jak odpowiednio o nie dbać, przeczytaj poniższy tekst.

Dlaczego odpowiednia pielęgnacja desek tarasowych jest istotna?

Deski tarasowe mają nierówną powierzchnię, przez co w ich strukturze zbierają się wszelkiego rodzaju zabrudzenia, o które nietrudno na świeżym powietrzu. Brud, kurz, pyłki roślin i wiele innych niewielkich zabrudzeń może znajdować się na ich powierzchni. W przypadku pielęgnacji desek kompozytowych istotna jest więc regularna pielęgnacja i zamiatanie nieczystości. W przeciwnym razie może dojść do nagromadzenia się brudu, a taki zdecydowanie ciężej jest usunąć z powierzchni. Przed sezonem wiosenno-letnim konieczne jest przeprowadzenie dokładniejszego sprzątania, a do tego celu przyda się myjka ciśnieniowa. Warto przy tym pamiętać, że ciśnienie nie powinno przekraczać 100 barów. Zbyt wysokie ciśnienie może doprowadzić do uszkodzenia wierzchniej warstwy desek. Ważna jest także odległość źródła strumienia wody od desek, która powinna wynosić około 40 centymetrów.

Do podobnych uszkodzeń może dojść także wskutek niewłaściwej pielęgnacji. Taras to miejsce, w którym podczas ciepłego sezonu dzieje się dużo, a spotkania ze znajomymi często umila nam grill. Ten czas beztroskiej zabawy może przynieść jednak uszkodzenia naszego tarasu. Naprawdę niewiele trzeba, aby niechcący zarysować deski kompozytowe czy zabrudzić je tłustym jedzeniem. Wtedy powstaje pytanie: czym czyścić deski kompozytowe?

Czym czyścić deski kompozytowe?

Wszystkie próby usunięcia zabrudzeń powinniśmy rozpoczynać od najmniej inwazyjnych środków. W pierwszej kolejności warto więc użyć wody z dodatkiem delikatnego płynu do mycia naczyń i miękkiej szmatki. Dopiero kiedy ta metoda zawiedzie, warto sięgnąć po bardziej specjalistyczną chemię. W sklepach dostępne są specjalne preparaty, które sprawiają, że kompozytowa deska tarasowa nie traci swoich właściwości. Powinien poradzić sobie nawet z uporczywymi, tłustymi plamami. Ostatecznością jest delikatne starcie zabrudzenia za pomocą drucianej szczotki lub delikatnego papieru ściernego. Nawet jeśli miejsce po plamie będzie przez pewien czas jaśniejsze, to powierzchnia powinna ujednolicić się po kilku tygodniach.

Ogromna zaletą desek kompozytowych jest to, że nie wymagają one dodatkowego zabezpieczenia czy okresowej impregnacji i odnawiania. Oczywiście można to zrobić, aby wydobyć ich intensywny kolor, który czasem blaknie pod wpływem promieni słonecznych, ale nie jest to konieczne. Do tego celu używa się specjalnego preparatu do renowacji kompozytu.

Jak widzisz pielęgnacja desek kompozytowych nie jest uciążliwa. Jeśli będziesz systematycznie dbać o swój taras, odwdzięczy się on pięknym wyglądem przez wiele lat.

Nasze produkty

Sprawdź nasz ofertę desek

Jesteśmy blisko

Sieć dystrybucji w całej polsce

Pliki do pobrania

Sprawdź jakie pliki udostępniamy