pn-pt 8.00 - 16.00
sobota: 9.00 - 13.00 (od kwietnia do września)
Facebook

Jakie deski na taras?

 

Deski na tarasowej powierzchni to częsty widok i popularny wybór. Wynika zapewne z tego, że materiał jest piękny, ponadczasowy i stylistycznie uniwersalny. Do wyboru są jednak różne rodzaje desek, a każdy cechuje się czymś innym. 

Zobacz, z czego wykonać taras, aby ładnie się prezentował, a co najważniejsze – służył Ci latami. Naszym faworytem w tym zestawieniu są zdecydowanie deski tarasowe.

Drewno tropikalne – powiew egzotyki na Twoim tarasie

Jakie deski na tarasDrewno tropikalne, takie jak mahoniowiec, tek, cumaru czy bangkirai, przez długi czas było popularnym materiałem wybieranym na polskie tarasy. Dlaczego? Z uwagi na swoje piękne kolory, niebanalne struktury i oczywiście ponadprzeciętną trwałość. Faktycznie, trzeba przyznać, że wymienione gatunki drewna odznaczają się doskonałą jakością i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Niestety jego ceny bywają zaporowe, a nie jest to jedyny powód, dla którego wiele osób nawet nie bierze go pod uwagę. Problemem dla świadomych inwestorów jest źródło i sposób pozyskiwania drewna, często z niewłaściwie zarządzanych lasów deszczowych.

Drewno krajowe – dobry, choć wymagający pomysł na taras

Drewno krajowe, takie jak sosna czy modrzew, stanowi bardziej ekologiczną alternatywę dla drewna tropikalnego. Jest ono łatwiej dostępne i często tańsze. Pomimo tego, też nie jest wolne od wad. Bywa, że pod wpływem stałej ekspozycji na słońce i deszcz, poddane działaniu niskich i zmiennych temperatur, zlokalizowane na tarasie od strony północnej, szybko traci swój urok. Wymaga dość mocno angażujących prac, takich jak czyszczenie, impregnacja i konserwacja, aby mogło ładnie prezentować się przez lata.

Deski kompozytowe – piękne, łatwe w utrzymaniu i niezawodne

Deski kompozytowe, wykonane z drewna i tworzywa sztucznego, to pośrednie rozwiązanie między naturalnym materiałem a jego sztucznymi odpowiednikami. Cel, jaki przyświecał producentom pierwszych desek kompozytowych był jeden – dać ludziom coś pięknego, kojarzącego się z przyrodą, a zarazem wytrzymałego. I tak to powstają nawierzchnie, które są odporne na odkształcenia, pękanie i wybarwianie. To czyni je idealnym wyborem dla tarasów, które wymagają minimalnej konserwacji i przez wiele lat pięknie się prezentują.

Z opinii użytkowników możemy wyczytać, że cenią deski kompozytowe za trwałość. Faktycznie, są odporne na warunki atmosferyczne i nie zmieniają się pod ich wpływem. Co ważne, w przeciwieństwie do drewna, deski kompozytowe nie wymagają regularnego malowania, lakierowania czy impregnacji. Wystarczy regularne mycie wodą, aby zachować ich świeży wygląd. Prawda, że to proste?

Wybór desek na taras – mamy faworyta!

Drogie i nie do końca ekologiczne drzewo z tropików, czy tańsza, lecz wymagająca w utrzymaniu odmiana krajowa? W tym starciu zwycięzcą są… deski kompozytowe i to one od lat królują na tarasowym podium. Wystarczy spojrzeć na ich design, ocenić jakość wykonania i poznać opinie innych użytkowników. Już wiadomo, że będzie to wybór na lata, który dopasujesz do stylu domu i tarasu, ale też własnych możliwości finansowych.

Nasze produkty

Sprawdź nasz ofertę desek

Jesteśmy blisko

Sieć dystrybucji w całej polsce

Pliki do pobrania

Sprawdź jakie pliki udostępniamy